Pasowanie na czytelnika

Po pierwszym półroczu uczniowie klas pierwszych otrzymali tytuł Czytelnika w szkolnej bibliotece. Co prawda nasza biblioteka wcale nie była im obca, jednak teraz – zaznajomieni z alfabetem i wyposażeni w wyprawki czytelnicze – zostali jej pełnoprawnymi użytkownikami.

Przyznać trzeba, że pierwszaki kochają książki, odwiedzają bibliotekę niemal na każdej przerwie i dużo czytają. Wśród nich można spotkać zarówno początkujących, jak i wyrafinowanych miłośników literatury. Jedni i drudzy cieszą nas bardzo bo…

gdy ktoś czyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie – wygra

Henryk Sienkiewicz

Wszystkim rodzicom polecamy lekturę Instytutu Książki: Dlaczego warto czytać dziecku? oraz Dlaczego warto chodzić z dzieckiem do biblioteki?

Źródło: wielki-czlowiek.pl

Więcej o pozytywnym oddziaływaniu książki na człowiek można poczytać na stronie projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Spotkanie z pierwszymi klasami podczas pasowania na czytelnika