Tyscy sportowcy na lekcji WF

Wczoraj, tj. 22 marca, w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja WF-u. Tematem spotkania dla klas 4-8 był futbol amerykański. Do szkoły przybyła dwuosobowa reprezentacja Tychy Falcons – tyskiej drużyny futbolu amerykańskiego.

Drużyna Tychy Falcons powstała z inicjatywy Pawła Chwedczuka oraz Arkadiusza Wojtasika. Pierwszy trening odbył się 13 lipca 2008 roku, wzięło w nim udział 13 osób. Drużyna ma pełnowymiarowe boisko, profesjonalne bramki futbolowe i może pochwalić się kilkoma sukcesami.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym dokładnie polega ten sport drużynowy, jakie elementy ubioru tworzą strój futbolisty oraz jak wygląda trening. Pod czujnym okiem naszego wuefisty – pana Tomasza Mentla – uczniowie mogli wykonać serię podstawowych ćwiczeń oraz zadać kilka pytań naszemu amerykańskiemu gościowi. Brawo!

Mamy nadzieję na więcej takich spotkań.

Ćwiczenia 🙂