XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2021 – relacja

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. 
 
To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. 
 
Młodsi uczniowie naszej szkoły wcielili się w role egzaminatorów i przepytywali starszych z tabliczki mnożenia. „Patrolowali” oni szkolne korytarze oraz poszczególne klasy, gdzie egzaminowali nauczycieli.  

„Egzamin” opierał się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienny certyfikat.  

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były okazją do propagowania zasadności uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić i dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. 

Dzień z tabliczką mnożenia odbył się również w klasach młodszych. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję poprzez zabawę ćwiczyć oraz utrwalać tą trudną dla wielu umiejętność. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci, które podjęły w tym dniu wyzwanie.

Gratulujemy Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom!