🌳 Klasa 2a zarażona miłością do… lasu! 🌳

Wszystko to za sprawą projektu Tyskie Love Lasy.  Uczniom pokazano jak pięknie i pożytecznie można spędzać czas w lesie. W ramach wyprawy wsłuchiwali się w odgłosy przyrody, obserwowali owady, przemierzali buchtowiska, dowiedzieli się czym są  galasy dębowe, tworzyli prace plastyczne korzystając z naturalnych, leśnych barwników, wykonywali medaliony oraz prace przestrzenne, wyciszali się, opierali się na naszych zmysłach wsłuchując się w ptasie śpiewy, odgadywali za pomocą dotyku dary natury oraz wąchali ‘leśne koktajle’ skomponowane przez dzieci.

Leśną ciszą, promieniami słońca i przyjemnym spacerkiem doładowali swoje akumulatory. Mamy nadzieję, że taka lekcja przyrody będzie inspiracją do rodzinnych leśnych spacerów, które będą doskonałą alternatywą dla tabletów, komórek i komputerów.