Pamięć’81

Nasza szkoła przyłączyła się do projektu

GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego .

Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Na stronie pamiec81.pl można znaleźć wiele interesujących materiałów do obejrzenia w domu, jak również tych realizowanych w szkole.

Poniżej prezentujemy nasz szkolny kącik patriotyczno – historyczny 40 lat po stanie wojennym

Kolejnym etapem projektu ,,Gdy gaśnie pamięć ludzka mówią kamienie..” jest prezentacja filmu pt. ,,Nie zabierajcie Mamy”.

Jest to film dokumentalny, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.).

Zachęcamy do obejrzenia filmu.