Ola i Borys idą do szkoły

Z inicjatywy Instytutu Heweliusza, Uniwersytetu SWPS, Uniwersytetu Wrocławski oraz organizacji Rotary District 6250 powstała bajka terapeutyczna „Ola i Borys idą do szkoły. To wynik charytatywnej pracy ponad 20 osób. Bajka powstała z potrzeby serca i w odruchu solidarności z obywatelami Ukrainy, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju. To kontynuacja pierwszej części „Ola, Borys i nowi przyjaciele”. Autorzy zwracają się do rodziców – Dzisiaj Ola i Borys spotykają swoich polskich kolegów i koleżanki w szkole i na boisku. Nie wszystkie spotkania są łatwe. Zdarza się, że dzieci zaczynają dostrzegać rzeczy, które wcześniej nie były dla nich takie ważne…. Jak to, że ktoś przyjechał z innego kraju albo to, że nie mówi idealnie po polsku. Intencją pomysłodawców tego projektu jest to, by zarówno ukraińskim jak i polskim dzieciom łatwiej było oswoić te mniej przyjemne wydarzenia. Historia Oli i Borysa ma pokazać, że przy odrobinie dobrej woli i dobrych chęci jesteśmy wstanie pokonywać wszelkie przeszkody.

Do naszej szkolnej biblioteki trafiło 5 egzemplarzy tej książki dzięki Bibliotece Pałacu Młodzieży w Katowicach. Dziękujemy!