Czternastka podczas EuroWeek 2022

Już po raz trzeci uczniowie klas dwujęzycznych Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach wzięli udział w projekcie edukacyjnym, który miał na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, ale także umiejętności społecznych i kreatywności.

W dniach 17.10 – 21.10.22 w urokliwej miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej uczniowie pracowali nad wieloma projektami, dobrze się przy tym bawiąc. Każdy dzień wypełniony był różnorodnymi ćwiczeniami w języku angielskim, które prowadzili animatorzy z Meksyku, Włoch, Azerbejdżanu i Ukrainy. Zajęcia miały charakter warsztatów, na których uczniowie pracujący w zespołach przygotowywali ciekawe oraz humorystyczne prezentacje i projekty, a następnie przedstawiali je na forum grupy. Dzięki pozytywnej energii i wspaniałej zabawie podczas zajęć uczniowie przezwyciężali stres, pokonywali nieśmiałość, odkrywali swoje mocne strony i przede wszystkim wzbogacali słownictwo i doskonalili komunikację w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy zostali „przeszkoleni” w następującym zakresie:

– Creativity Activities,
– Country Presentations,
– Group Work Activities,
– Team Building Activities,
– English Language Communication,

W ostatnim dniu uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia EuroWeek.