COODE WEEK 2022 – Europejski Tydzień Kodowania

Już po raz kolejny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Coode Week’u czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, który w tym roku odbywał się od 8 do 23 października. Akcja miała miejsce na terenie całej Europy i skierowana była do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Uczniowie na zajęciach m.in. korzystali z EduMaty, szablonów do kodowania, na tablicy interaktywnej realizowali różnorodne zadania, kodowali wykorzystując kolorowe kubeczki oraz za pomocą kolorowych kodów programowali zadania, które wykonywał ozobot. Zajęcia z kodowania i programowania w naszej szkole prowadzone są cyklicznie podczas bieżącej nauki. Dzięki tym zajęciom dzieci ćwiczą sprawność swojego umysłu, zdolność koncentracji i umiejętność logicznego myślenia. Za udział w wydarzeniu otrzymaliśmy certyfikat.