Lekcja języka migowego

Wczoraj klasy 3 gościły specjalnego gościa, który przybliżył dzieciom świat osób niesłyszących. Pan Marcin na co dzień pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej. Potrafi biegle władać językiem migowym. Wdrożył uczniów w alfabet, świat cyfr i podstawowe znaki. Przekazał nam wiele ciekawostek. Jedną z nich jest fakt, że na świecie używa się prawie 300 języków migowych! Nawet w Polsce, choć mamy jeden język, występują różne dialekty.

Pod doświadczonym okiem naszego fachowca, na koniec zajęć uczniowie zostali przetestowani z umiejętności przeliterowania swojego imienia. Wyszło im to rewelacyjnie!

Po spotkaniu zapamiętaliśmy, że jeśli mamy w swoim otoczeniu osobę niesłyszącą, warto zrobić jej przyjemność i nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych, jak np. „dzień dobry”. Czasami tak niewiele trzeba, aby zrobić coś dobrego…