„Inteligentne przejście” – konkurs

Tychy walczą o zwycięstwo w konkursie „Inteligentne Przejście”. W przypadku wygranej, organizator konkursu – firma Orange, przekształci jedno wybrane przejście dla pieszych, w nowoczesne, aktywne przejście „smart”.

Co zrobić żeby wygrać? Trzeba zagłosować na Tychy. W tym celu należy wejść na stronę internetową inteligentneprzejscie.pl wybrać z listy Miasto Tychy, podać swój nr telefonu, pobrać darmowy kod uwierzytelniający i zagłosować.

Aktualnie w rankingu, na 3 czołowych miejscach znajdują się: Rybnik, Bytom i Kielce. Jest o co walczyć, każda tego typu inicjatywa, to szansa na większe bezpieczeństwo pieszych na tyskich drogach.

Jak działa inteligentne przejście (smart)? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Dzięki przejściu smart wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.