Lekcja muzealna

          Z okazji 76 rocznicy powstania Armii Krajowej, dzieci z klasy 1a i 1b uczestniczyły w lekcji muzealnej, prowadzonej przez dyrektora Jacka Biernackiego w Muzeum Śląskiego Września 1939 r. Uczniowie zostali oprowadzeni po mieszczącym się w szkolnym schronie muzeum, które  posiada niezwykle ciekawe zbiory. Pan dyrektor przybliżył uczniom krótką historię Polskiego Państwa Podziemnego. Zadaniem dzieci było zapamiętanie 10 nazw eksponatów z czasów II Wojny Światowej, o których opowiadał nasz przewodnik. Wspólnymi siłami udało się wzorowo podsumować i wyjaśnić wszystkie hasła, w tym: menażka, schron, rogatywka, manierka, ckm, rkm, hełm, rogatywka, moździerz, nieśmiertelnik, maska przeciwgazowa. Taka żywa lekcja historii podobała się naszym najmłodszym uczniom i pewnie zostanie powtórzona.