I Szkolny Turniej Układania Kostki Rubika

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Turnieju Układania Kostki Rubika. Turniej podzielony był na dwie części, najpierw dla uczniów klas I-III, następnie IV-VIII. Rywalizacja polegała na ułożeniu kostki w jak najkrótszym czasie w dwóch rundach. Średnia obu czasów decydowała o przejściu do finału. W finale sześciu najlepszych ponownie walczyło w dwóch rundach o uzyskanie najlepszego czasu.

W grupie dzieci młodszych tytuł Mistrza zdobył Olaf Wyrwas z 2b, Wicemistrza – Zuzanna Waliczek z 2a a II Wicemistrza Kajetan Guja z 3a.

W grupie dzieci starszych tytuł mistrza otrzymała Paulina Pyrek z 6 b uzyskując średni czas 35 sekund. Wicemistrza zdobył Oliwier Borończyk z 7 b , zaś II Wicemistrza Oscar Rostek z 7 b.

Pomysł na tego rodzaju konkurs bardzo przypadł uczniom do gustu, a emocje które towarzyszyły uczestnikom są potwierdzeniem, że liczy się dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

W przyszłym roku z pewnością powtórzymy turniej!

Klasy IV-VIII

A tak wyglądało to w telegraficznym skrócie…