Ekowycieczka klasy 4b do Goczałkowic

W kwietniu z okazji świętowania Dnia Ziemi uczniowie klasy 4B wybrali się na ekowycieczkę do Goczałkowic. Najpierw zwiedzili Zakład Uzdatniania Wody, który dostarcza wodę pitną dla ponad miliona osób i jest największym tego typu obiektem w kraju. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć proces ozonowania, a także skorzystać z wodnej kawiarni.
Następnie pomaszerowali do pobliskiej szkółki roślin KAPIAS. Tam po zielonych labiryntach oprowadził ich sam właściciel pan Wojciech Kapias. Następnie klasa miała możliwość nauczyć się dbania o rośliny. Na koniec każdy mógł zamienić się w małego ogrodnika sadząc i nawożąc młode roślinki. Na pamiątkę uczniowie dostali kwiaty, które mogą zasadzić w ogrodach bądź na balkonach.