Z wizytą w Krasiejowie

W tym roku, podczas egzaminów ósmoklasistów, klasy trzecie wybrały się na wycieczkę śladami dinozaurów. Krasiejów odkrywał przed małymi podróżnikami świat jakiego do tej pory nie znali. Podczas jednodniowej wycieczki na dzieci czekał tunel czasu, gdzie zobaczyli jak wyglądał świat zanim pojawiły się dinozaury, oceanarium prehistoryczne zamieszkałe przez prehistoryczne giganty. Obowiązkowym punktem programu była ścieżka edukacyjna, wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. W między czasie dzieci odwiedziły pawilon, w którym przez przeszkloną podłogę można oglądać skamieniałości triasowych płazów i gadów. W parku ewolucji uczniowie odbyli podróż w czasie…prześledzili ewolucję rodzaju ludzkiego, od naszych przodków sprzed siedmiu milionów lat do teraz.
Na sam koniec dzieci mogły wyszaleć się na placu zabaw i nabyć upragnione pamiątki.