PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM ZWIERZĄT

W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odbyła się zbiórka dla Miejskiego Schroniska w Tychach. Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i włączenie się w zbiórkę. Ponadto w naszej placówce odbyły się prelekcje dotyczące działalności Miejskiego Schroniska przeprowadzone przez Inspektor schroniska Panią Katarzynę Bortel. Podczas tych zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z procedurami adopcyjnymi zwierząt ze schroniska, a także zostali uświadomieni jak ważna i przemyślana musi to być decyzja. Dziękujemy W SP 14 odbył się również szkolny konkurs plastyczny „Psiaki i Kociaki przyszłe adopciaki z Tyskiego Schroniska dla Zwierząt”. Uczniowie z klas 1-8 mieli za zadanie narysować portret psa lub kota, który ma status „do adopcji” w Tyskim Schronisku. Dodatkowym zadaniem było dołączanie specjalnego listu pisanego w imieniu zwierzaka do adopcji. Wśród 24 prac wyłoniono zwycięzców. z klas 1-3 I miejsce: Agata D. 2c II miejsce: Jagoda G. 2b, Natalia Sz. 3a III miejsce: Zofia Z. 3a, Mikołaj O. 2b Wyróżnienia: Antonina K. 1c, Zuzanna P. 1b, Anna G. 3a z klas 4-8 I miejsce: Joanna D. 4b II miejsce: Kacper W. 5a III miejsce: Matylda Z. 4a Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie. Dziękujemy również Szkolnej Radzie Rodziców za wsparcie w dofinansowaniu nagród.