Warsztaty z wełny

W miniony czwartek nasi uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w warsztatach kreatywnych „Wełniane cudeńka” w Klubie Wilkowyje MCK. Poprzedzone były one krótkim wprowadzeniem na temat wełny. Uczniowie obejrzeli krótkometrażowy film, z którego dowiedzieli się, skąd pochodzi i jak jest przetwarzane włókno wełniane. By sprawdzić, jak uważnie słuchały i oglądały dzieci, został przeprowadzony quiz przez panią prowadzącą nasze spotkanie. Ci, którzy dobrze odpowiedzieli, zostali nagrodzeni małą słodkością. Zanim przystąpiono do właściwej części warsztatów, nasi podopieczni mieli przerwę, podczas której mogli pobawić się na placu zabaw, znajdującym się na terenie klubu, a także pograć w piłkę nożną. Gdy nadszedł czas tej głównej i najbardziej wyczekiwanej części zajęć, na buziach pierwszoklasistów było widać  zaciekawienie, co będą robić z tak dużej ilości kłębków włóczki, jaką ujrzeli na stolikach. Pani prowadząca warsztaty wytłumaczyła, co będzie wykonane z tych kolorowych sznurków. Następnie przystąpiono do pracy. Dzieci musiały nakręcić bardzo dużo  włóczki na tekturkę. Było to dobre ćwiczenie usprawniające małe rączki. Później każdy ozdabiał swoją pracę według własnego pomysłu. I tak oto po dwóch godzinach intensywnej pracy powstały kolorowe, włóczkowe maskotki.
Zabawa była świetna, wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń.