Festyn majowy

18 maja, w sobotnie popołudnie, miał miejsce tradycyjny już Festyn Majowy, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Budując teraźniejszość, sięgamy w przyszłość”. Tego dnia na szkolnym dziedzińcu zrobiło się gwarniej niż zwykle. Radosna muzyka, zapach popcornu i grilla przyciągały okolicznych mieszkańców. Na rozlicznych gości czekało wiele atrakcji, takich jak: pokazy artystyczne dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, występ duetu wokalnego, występ zespołu Daity, Noc Muzeów, czy strzelnica. W przerwie pomiędzy atrakcjami, goście mogli zakosztować pysznej kawy i ciast upieczonych przez rodziców oraz uczniów. Na prawdziwych koneserów czekała także grochówka, chleb ze smalcem i tradycyjne kiełbaski z grilla. Oprócz bogatej oferty gastronomicznej, ogromną popularnością cieszyła się także loteria, w której za każdym losem kryła się mniejsza lub większa nagroda, o czym doskonale przekonali się zwycięzcy nagród głównych, w skład których wchodził m.in. rower, drukarka, radiomagnetofon, różnego rodzaju bony i vouchery. Festyn, dzięki stoisku z tanią książką, stanowił także świetną okazję do uzupełnienia swojej biblioteczki za naprawdę niewielkie pieniądze. Oprócz książek zaopatrzyć się można było także w biżuterię lub spróbować swoich sił w starciu z pytaniami dotyczącymi naszej szkoły – każda poprawna odpowiedź nagradzana była skromnym upominkiem.

To był wyjątkowy dzień, który upłynął wszystkim w atmosferze zabawy i pozytywnych emocji, których nawet zmienna pogoda nie była w stanie przyćmić. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz uczniom za zaangażowanie się w organizację festynu!