Dzień Dla Niepodległej

8 listopada cała społeczność szkolna brała udział w Dniu dla Niepodległej. Każda z klas zaproponowała swoją formę aktywności. Młodsi uczniowie tworzyli kotyliony z bibuły i papieru, śpiewali patriotyczne pieśni oraz poznawali najważniejsze symbole narodowe. Klasy piąte rozwiązywały quiz historyczny, a także projektowały patriotyczne koszulki. W klasach szóstych dominowały zabawy językowe, takie jak układanie haseł patriotycznych – odbyło się także niepodległościowe dyktando. Klasy siódme rozwiązywały krzyżówki, a najstarsi uczniowie brali udział w tematycznej grze, mającej miejsce na terenie szkoły.W ten wyjątkowy dzień swoją obecnością zaszczycili nas także honorowi goście ze służb mundurowych: wojska, policji i Straży Miejskiej, którzy wzięli udział w złożeniu kwiatów pod szkolną Tablicą Pamiątkową, a także przyglądali się działaniom poszczególnych klas.

Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystym apelu, który został zainaugurowany poprzez odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu państwowego o godzinie 11:11. Po krótkiej prezentacji przybliżającej dzieje Polski oraz sylwetki takich postaci historycznych, jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński oraz Wojciech Korfanty, każda z klas otrzymała dyplom za udział w szkolnym Dniu dla Niepodległej. Nagrodzeni zostali także uczniowie ze starszych oddziałów (6-8), którzy 4 listopada wzięli udział w historycznej Grze Terenowej z okazji 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W naszej szkole działania patriotyczne przybierają nie tylko historyczny wymiar.

Uczniowie pamiętają także o pracy na rzecz lokalnych społeczności oraz o włączaniu się w ważne dla naszego środowiska przedsięwzięcia. Jest to także ekologia i sport. Jednym z takich wydarzeń był Dzień Ziemi (trwający tak naprawdę miesiąc), którego obchody zostały podsumowane nagrodami dla uczniów za pomysły na recykling. Nie zabrakło także sukcesów na polu sportowym, nasi młodzi piłkarze, pod czujnym okiem pana Tomasza Mentela, zwyciężyli w Turnieju Tymbarku. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!